Груша‎ > ‎

Анжелис


Анжеліс (Анжерська Лілія) (Angelys) - сорт груші зимового терміну дозрівання французької селекції. Отримано сорт в результаті схрещування сортів Деканка зимова х Деканка дю Коміс на дослідній станції в Анжері (Франція) в 1976 році.

Селекціонер: Інра Анже.

Дерево середньоросле.

Плоди від середнього до великого розміру, масою (150-200г.) і більше, залежно від завантаження дерева, коротко-овальної, іноді неправильно-яйцевидної форми.

Шкірочка жовто-зеленого (бронзового) кольору, з червоним рум'янцем на 1/3 поверхні плоду, покрита оржавленним нальотом. Плоди шорсткі, плодоніжка коротка, груба, ламка. Плоди високої якості. Для отримання великих плодів необхідно проріджування зав'язі.

М'якоть біла або кремова, дуже соковита, наполовину тане, ніжна, не зерниста, ароматна, дуже високих смакових якостей, солодка з кислинкою.

Кращі запилювачі: Бере Арданпон, Васса, Деканка Зимова, Таврійська, Бере Боск, Десертна, Конференція, Конкорд.

Плоди містять сухих речовин - 11-17%.

Скороплідний сорт. Вступає в пору плодоношення на 3-4-й рік після садіння в сад.

Дозрівають плоди в кінці вересня – на початку жовтня, на 10-15 днів пізніше сорту Деканка дю Коміс. Зберігаються 3-4 місяці в холодильнику і 7 місяців в камері з газовим середовищем (до березня). Після вилучення плодів зі сховища необхідне повільне дозарювання не менше 10 днів при кімнатній температурі. В процесі зберігання незначно в'януть.

В умовах Польського клімату плоди не можуть повністю визріти. Для того, щоб плоди добре визріли і налилися їм необхідний такий же клімат, як у Франції. Для даного сорту необхідно підбирати певні відповідні регіони України з більш теплим кліматом.

Має тривалий період вегетації.

Урожайність висока, становить 400-500, а іноді і до 800 центнерів з гектара. Трохи схильний до періодичного плодоношення. Для регулярного плодоношення і якісного покривного забарвлення необхідне щорічне освітлення крони обрізанням.

Не вимогливий до умов зростання.

Зимостійкість висока.

Чутливий до посухи.

Сорт стійкий до бактеріального опіку, незначно пошкоджується паршею.

Транспортабельність плодів добра

Універсального призначення: для приготування десертів, киселю, компотів, варення.

Промисловий сорт.